Vándornépek a Felső Maros mentén. Népvándorláskori temetkezések a Nagyernye-Koronka terelőút nyomvonalán

A Maros mente Erdély egyik legfontosabb kereskedelmi útvonala az ókortól napjainkig. A folyó középső és felső folyásának ellenőrzése fontos stratégiai szereppel bírt számos népcsoport számára több ezer éven át (só és nemesfémércek szállítása). A Marosvásárhelyt elkerülő Nagyernye-Koronka terelőút régészeti feltárása alkalmával a Maros Megyei Múzeum munkatársainak lehetőségük nyílt bepillantani a késő római kor és a népvándorláskor három kulcsfontosságú időszakába: a gótok, hunok és gepidák erdélyi letelepedésébe.

A kiállítás három izgalmas temetkezés segítségével mutatja be a Kr. u. 4-5 század hétköznapjait a Felső-Maros mentén. A kiállítás különleges eleme a Kurultáj és a Budapesti Természettudományi Múzeum támogatásával megalkotott arcrekonstrukció, amely a feltárások során talált hun kori előkelő feltételezett arcát mutatja meg a látogatók számára.